Domů O nás Co hrajeme Naše akce Napište nám Galerie Kontakt Pro pořadatele

O NÁS

 

Tak to začalo

Po tom, co se rozpadla kapela

se kterou jsem hrál 11 let, se ze mě stal potulný muzikant, který byl vhodný jako záskok, když náhodou někde nějaký basista, z nějakého důvodu nemohl. Na konci roku 2012 jsem hrál s jedním muzikantem, který po desáté večerní začal odpadat v alkoholním opojení a jeden z posluchačů se chopil jeho kytary. V tu chvíli jsem pochopil, že Robert Bílý je člověk, se kterým by stálo za to začít něco tvořit.

Jelikož

kytara a basa je sice pěkné uskupení, ale ještě něco chybí, rozhodl jsem se oslovit Martina Pavlíčka, houslistu, který sice již hraje v kapele, ale co kdyby? A ono jo! Tak jsme začali zkoušet, přivolávat další pomocníky, kterým se buď nelíbilo naše zaměření, nebo byli nespolehliví a nebo kdoví co. Až se objevil Olda Kříbala s harmonikou. A prostě zapadl.

 

 

   

Po půl roce

hraní jsme pojali nápad, že jistým oživením by byl ženský hlas. Z dávných dob znám zpěvačku, Lucku Holubovou, která zpívala v kapele Dekolt, ve které jsem taky hrál. Nebylo nic jednoduššího, než jí zavolat a klaplo to. Bylo nás pět, tedy plný stav. Rok 2013 jsme trénovali a hráli co se do nás vešlo.

Jen oživení ženským hlasem bylo trochu menší, než jsem si představoval, protože Lucka je sice výborná zpěvačka, ale její folkové zaměření  omezovalo počet písniček, které odzpívala, na minimum. A my se  folku  opravdu věnovat nechceme.

Tak to je v kostce

zatím krátký vývoj naší mladé kapely, tedy mladé dobou trvání. Věříme však, že dokážeme zaujmout nejen našimi oduševnělými výrazy, ale i repertoárem, který neustále doplňujeme vlastními výtvory.

Pavel Krim.